درباره ما

درباره ما

پیام‌‌های خوش آمدگویی

پیام رئیس کنگره

افتخار داریم که ششمین نشست سالمندی علوی و دومین کنگره بین المللی سالمندی سالم را در تبریز میزبانی خواهیم کرد. پژوهشکده سالمندی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، به عنوان اولین پژوهشکده سالمندی ایران تلاش می کند فرصتی فراهم آورد تا یکی از بزرگترین تحولات جمعیتی یعنی پدیده سالمندی جمعیت، فرصتها، چالشها، مسائل و نگرانیهای مرتبط با آن را از زوایای مختلف و از منظر علوم مختلف مورد بررسی قرار گیرد. هر چند کشورهای در حال توسعه و از جمله ایران پدیده سالمندی جمعیت را با قدری تاخر زمانی تجربه می کند ولی شیب تند سالمندی جمعیت و متعاقبا تراکم بالای مسائل و نیازهای مرتبط با تغییرات سریع جمعیتی از ویژگیهای خاص این تجربه خواهد بود.

سالمندی سالم و موفق از مهمترین دغدغه های صاحبنظران سالمندی می باشد. فاکتورهای مختلفی در سالمندی سالم دخیل هستند. سالمندی سالم فرایند ایجاد فرصتها و محیطی می باشد که سالمندان صرف نظر از تفاوتهای فردی و حتی تفاوت در وضعیت سلامت و ناتوانی ها ضمن تامین نیازهای اساسی خود با بهره مندی از فرصتهای یادگیری و رشد، در جامعه و زندگی اجتماعی بصورت فعال مشارکت داشته باشند.

کنگره سالمندی سالم فرصتی برای طرح دیدگاههای علوم و رشته های مختلف در باب موانع، چالشها و راهکارهای نیل به سالمندی سالم می باشد.

با احترام

دکتر فرهودی

رئیس دومین کنگره بین المللی سالمندی سالم

دانشگاه علوم پزشکی تبریز

پیام دبیر علمی بخش پژوهشی

مفتخریم که برگزاری دومین کنگره بین المللی سالمندی سالم (ششمین نشست عباس علوی) که در اردیبهشت 1403 در تبریز برگزار خواهد شد را اعلام می داریم. این رویداد متخصصان و علاقه مندان این رشته را گرد هم می آورد تا در مورد آخرین پیشرفت ها بحث کرده و دانش جدید را با همتایان خود به اشتراک بگذارند. این کنگره دارای یک برنامه علمی متنوع با سخنرانان برجسته، پانلهای تخصصی و جلسات عمومی است که به آخرین پیشرفت ها در زمینه طب سالمندی و سالمندشناسی می پردازد. این برنامه همچنین دارای یک جلسه تحقیقاتی خواهد بود که فرصت اعطای گرنت برای پروپوزالهای تحقیقاتی در مورد موضوعات جدید در زمینه سالمندی را فراهم می کند و توسط یک تیم داوری متخصص بررسی و داوری خواهد شد. از شما صمیمانه دعوت می کنیم که برنامه خود را برای شرکت در این رویداد تنظیم نموده و در اردیبهشت ماه 1403 در تبریز به ما بپیوندید.

با احترام

دکتر سروین سنایی

دبیر علمی دومین کنگره بین المللی سالمندی سالم

دانشگاه علوم پزشکی تبریز

پیام دبیر اجرائی کنگره

به زودی شاهد برگزاری دومین کنگره بین المللی سالمندی سالم و ششمین نشست سالمندی علوی در کلانشهر تاریخی تبریز خواهیم بود. در این نشست من و همکارانم افتخار میزبانی از میهمانان گرانقدر ملی و بین المللی را داریم. بسیار خرسندیم که در ایجاد فرصتی برای بحث، هم اندیشی و تبادل آرای صاحبنظران حوزه سالمندی نقش کوچکی ایفا می‌کنیم. قدردان مشارکت و حضور ارزشمند اساتید، دانشجویان، دست اندرکاران و سالمندان هستیم. تلاش ما بر این است که تجربه¬ای متفاوت از تعامل با ذینفعان و نقش آفرینی آنها در برگزاری همایش علمی را رقم بزنیم.

با احترام

دکتر اکبر عزیزی

دبیر اجرایی دومین کنگره بین المللی سالمندی سالم

پژوهشکده سالمندی دانشگاه علوم پزشکی تبریز

دکتر مطلبی دبیر علمی آموزشی

مقاله ها

برای سابمیت گزینه موردنظر خود را انتخاب کنید.

برای سابمیت گزینه موردنظر خود را انتخاب کنید.